Laureaci naszego konkursu zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród do gmachu Ministertswa Edukacji Narodowej. 28 listopada 2017 spotkali się nagrodzeni uczniowie szkół zawodowych z Kartuz, Poznania, Gniezna i Warszawy. W uroczystości wzięli udział Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Piotr Mikiewicz, Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych ds. badawczych i wdrożeń oraz Agnieszka Chłoń-Domińczak, Lider projektu ReferNet. Konkurs był zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

Wyróżnienie otrzymał film pt. Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej - wybieram mądrze, którego autorami są: Emilia Bereszyńska, Maciej Błasik, Tadeusz Czarnecki, Klaudia Dłużewicz, Monika Kordzińska, Kamil Markwat, Weronika Wiktor, Jakub Sierański, Krzysztof Welik - uczniowie kl. III Branżowej Szkoły Specjalnej I stopnia w Zespole Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu. Kapituła konkursu uzasadniając wyróżnienie uznała, iż na szczególną uwagę zasługuje entuzjazm i zaangażowanie uczniów w przedstawianiu zalet swojego zawodu

III miejsce otrzymał film pt. Codzienność w szkole zawodowej, autorstwa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie. Damian Tomaszewski, Daniel Gaszczyk, Bartosz Bugajak, Łukasz Chorbiński, Juliusz Sochacki zostali nagrodzeni za atrakcyjny sposób przedstawienia codzienności w szkole zawodowej.

Film pt.Potęga informacji autorstwa Jakuba Półgęska, Karola Łaszanowskiego i Cezarego Wasia, uczniów Technikum Elektronicznego nr 3 w Warszawie zdobył II miejsce. Ciekawe podejście do prezentacji zawodu, interesująca, przemyślana i dobrze ułożona historia - to główne zalety tego filmu.

Zwycięzcą konkursu został Marcin Szreder z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach- autor filmu Moja zajawka. Oceniający podkreślili, że historia bohatera jest zaprezentowana dynamicznie i z dowcipem. Warsztat autora jest wyróżniający się - swobodnie i z polotem montuje obrazy.

Wiceminister MEN Marzena Machałek gratulując laureatom dodała, iż filmy, które przygotowali są najlepszą promocją kształcenia zawodowego. Z kolei zastępca dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych  Piotr Mikiewicz podkreślił, że szkoła zawodowa się zmienia i wszyscy obecni na gali są świadkami i twórcami tej zmiany.

W imieniu Kapituły Konkursu gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu zapału, pomysłowości i entuzjazmu w przedstawianiu zalet kształcenia zawodowego. Życzymy wszytkim sukcesów i wytrwałości w realizacji planów i marzeń.