Rozdano nagrody w ramach konkursu VET Excellence Awards 2018, który był ważnym punktem tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. W kategorii „Teacher and Trainer” nagrodę otrzymała Joanna Żebrowska, jedyna reprezentantka Polski, nominowana do tego prestiżowego konkursu przez Komisję Europejską.

Konkurs VET Excellence Awards promuje najlepsze praktyki w kształceniu i szkoleniu zawodowym w całej Europie. Jego celem jest także zmiana wizerunku edukacji zawodowej i podniesienie jej atrakcyjności. Zwycięzcy cieszą się powszechnym uznaniem w środowisku osób zajmujących się kształceniem i doskonaleniem zawodowym.

Wybór zwycięzców odbywał się poprzez głosowanie internetowe. W kategorii, która odnosiła się do innowatorów edukacji zawodowej rozdano trzy nagrody. Pierwsza dedykowana jest jednostkom kształcenia zawodowego, które w swoim działaniu wykazują się wysokim poziomem innowacyjności. Druga przyznawana jest dla najlepszego nauczyciela lub instruktora – i właśnie tę nagrodę otrzymała Joanna Żebrowska. Trzecia stanowi wyróżnienie projektu badawczego, pracownika naukowego lub zespołu badawczego, który w dużej mierze przyczynił się do zwiększenia poziomu innowacyjności w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego.

Joanna Żebrowska pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół nr 7 w Tychach, specjalizuje się w nauczaniu zawodowym młodzieży oraz osób dorosłych. Dzięki jej staraniom już kilkuset uczniów miało okazję wyjechać na kilkutygodniowe staże zawodowe do Włoch, Niemiec, Portugalii, a nawet na Cypr czy Majorkę.

Więcej informacji o uczestnikach na stronie Komisji Europejskiej.