Kasia Pająk

Ponad 700 wydarzeń w 45 państwach – tak będzie wyglądać kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych (European Vocational Skills Week). Celem przedsięwzięcia jest promocja i poprawa wizerunku kształcenia i szkoleń zawodowych w Europie.

Wielka inauguracja na Stadionie Narodowym

5 listopada odbędzie się konferencja inaugurująca Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce. W trakcie paneli dyskusyjnych eksperci będą poruszać kwestie znaczenia umiejętności zawodowych dla gospodarki oraz diagnozowania zapotrzebowania na nie.

Oprócz wystąpień i dyskusji ekspertów odbędą się także targi, w ramach których przedstawiciele różnych szkół zawodowych zaprezentują swoje umiejętności, opowiedzą o kształceniu zawodowym oraz współpracy z pracodawcami i wyższymi szkołami zawodowymi. Targi będą również doskonałą okazją, by spotkać najbardziej utalentowanych polskich uczniów, którzy we wrześniu w Budapeszcie rywalizowali w EuroSkills, czyli europejskim turnieju umiejętności zawodowych.

„Nauczyciel z POWER-em”

W programie wydarzeń rozpoczynających Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w naszym kraju znalazło się m.in. uroczyste wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie „Nauczyciel z POWER-em”. Wyróżnieni zostaną nauczyciele, którzy dzięki wyjazdom zagranicznym w ramach Programu Erasmus+ i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, zdobyli wiedzę i umiejętności, pozwalające na opracowanie innowacyjnych materiałów edukacyjnych wykorzystywanych do pracy z uczniami.

Zgłoszenia

Nadal można zgłaszać się do udziału w wydarzeniu, które kierowane jest przede wszystkim do nauczycieli, wykładowców, studentów i uczniów szkół zawodowych wszystkich poziomów, a także pracodawców i osób zainteresowanych kształceniem zawodowym.

Organizatorem konferencji i targów rozpoczynających Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+.

Więcej informacji o obchodach Tygodnia w Europie, które potrwają od 5 do 9 listopada, można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej.

PROGRAM KONFERENCJI