Kasia Pająk

W cyklu "Thematic perspectives" CEDEFOP opublikował analizę wyników badania opinii na temat kształcenia i szkolenia zawodowego w Polsce. Europejskie badanie opinii na temat obszaru kształcenia i szkolenia zawodowego prowadzone przez CEDEFOP odbyło się w 2016 roku.

W raporcie opisano m.in. kwestie związane ze znajomością oferty kształcenia i szkolenia zawodowego, jego postrzeganiem, bezpośrednie doświadczenia związane z kształceniem zawodowym, a także ocenę jego roli i znaczenia. Badanie pokazuje stosunkowo pozytywne postrzeganie kształcenia i szkolenia zawodowego, lepsze niż zazwyczaj wynika z analiz i dyskusji ekspertów.

Raport “CEDEFOP Opinion survey on vocational education and training in Europe – Poland”.

Więcej informacji na temat badania dostępnych jest na stronie CEDEFOP.