Celem konkursu organizowanego od 2002 roku jest promowanie nauczycieli, którzy mogą być wzorem dla całej społeczności oświatowej. Rozstrzygnięcie konkursu towarzyszy obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczną edycję współorganizował Minister Edukacji.

W tym roku jury konkursu przyznało tytułu Nauczyciela Roku Gabrielowi Wołosewiczowi, nauczycielowi przedmiotów zawodowych w Powiatowym Zespole Szkół im. Maurycego Mochnackiego w Redzie. W konkursie przyznano również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Adam Jan Ejnik – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie i Marta Włodarczak – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!

Relacja z wręczenia nagród w konkursie dostępna jest na stronie MEiN.

Krótka sylwetkę Nauczyciela Roku 2024 dostępna jest tutaj.