Rozpoczęła się rekrutacja w ramach konkursów regionalnych SkillsPoland.

SkillsPoland to konkurs umiejętności zawodowych organizowany dla uczniów, studentów i młodych ludzi rozpoczynających pracę. SkillsPoland jest częścią inicjatywy WorldSkills Poland, zachęcającej młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills, w których rywalizują 32 państwa z Europy i aż 85 państw w edycji światowej. To największe tego rodzaju zawody na świecie promujące kształcenie zawodowe i doskonalenie umiejętności.

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na eliminacje regionalne do ogólnopolskiego konkursu. Zwycięzcy konkursów regionalnych zmierzą się w listopadzie br. podczas ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland. Laureacie konkursu głównego zostaną zaproszeni do kadry narodowej na EuroSkills 2025 w Danii

Najbliższe rejestracje na konkursy regionalne:

·         zabiegi kosmetyczne – rejestracja do 24 maja 2024 r.;

·         meblarstwo – rejestracja do 24 maja 2024 r.;

·         piekarstwo – rejestracja do 27 maja 2024 r., godz. 15:00;

·         opieka zdrowotna – rejestracja do 2 czerwca 2024 r.;

·         instalacje elektryczne – rejestracja do 15 czerwca 2024 r.;

·         fryzjerstwo – rejestracja do 14 czerwca 2024, godz. 18:00;

·         technologia mody – rejestracja do 17 czerwca 2024 r.