Zachęcamy do lektury raportu Cedefop podsumowującego krajowe działania nakierowane na rozwój kształcenia zawodowego w okresie od 2020 r. do początku 2023 r. w Polsce.

Raport przedstawia krótki opis system kształcenia zawodowego i jego otoczenia, w tym wybór najnowszych statystyk związanych z tym obszarem oraz wyzwania stojące przed Polską w kontekście Planu działań w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego na lata 2022-2025.

Opracowanie na temat Polski jest częścią wydawanej co dwa lata serii obejmującej wszystkie kraje UE oraz Islandię i Norwegię, która jest częścią systemu monitorowania przez Cedefop postępów krajów członkowskich w osiąganiu priorytetów UE w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego.